Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: παγωτο

Re: παγωτο 12 Χρόνια 10 Μήνες πριν #13700

  • Jubilee
  • Το Άβαταρ του/της Jubilee
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 181
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
Οκ θα παω αυριο να ψαξω! ευχαριστω
if only mosquitoes sucked fat instead of blood
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: παγωτο 12 Χρόνια 10 Μήνες πριν #13702

  • sofiamar
  • Το Άβαταρ του/της sofiamar
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 164
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8
σημερα στο lidl ειδα κ πακετο με παγωτα ξυλακι γρανιτα εξωτερικα κ εσωτερικα βανιλια οπου το τεμαχιο ειχε κι αυτο κατω απο 10. δεν δοκιμασα, δεν ξερω πώς ειναι...αν δοκιμασει καποιος ας μας πει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: παγωτο 12 Χρόνια 10 Μήνες πριν #13716

  • sasa
  • Το Άβαταρ του/της sasa
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 210
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
μιας και μιλαμε για παγωτο εμαθα σημερα φοβερη συνταγη για παγωτο σαντουιτς αλλα δεν ξερω αν με καποιο τροπο προσαρμοζεται σε μας.αν εχει κανεις καποια εμπνευση μετατροπης η συνταγη εχει ως εξης
χτυπαμε
1μορφατ και
1 ζαχαρουχο γαλα
τα αφηνουμε λιγο στην καταψυξη και μετα φτιαχνουμε σαντουιτσακια με μπισκοτα σοκολατας η' και πτιμπερ.δηλαδη αλοιφουμε ενα μπισκοτο με λιγο παγωτο και καπακωνουμε ελαφρα με ενα αλλο.ευκολο γρηγορο οικονομικο!επισης μπορουμε να προσθεσουμε και κακαο στο μιγμα ειδικα αν χρησιμοποιησουμε πτιμπερ!αυτα!καμμια εμπνευση για να ερθει στα μετρα μας??????κοριτσια καντε κατι γιατι θα υποκυψω στην κανονικη συνταγη...χα!χα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: παγωτο 12 Χρόνια 10 Μήνες πριν #13718

  • sofiamar
  • Το Άβαταρ του/της sofiamar
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 164
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8
το ζαχαρουχο γαλα φυσικα απαγορευεται δια ροπαλου....φανταζομαι ομως οτι μπορεις να χτυπησεις την μορφατ μαζι με κρεμα γαλακτος κ να το βαλεις στην καταψυξη. τωρα για το μπισκοτο δεν εχω καποια ιδεα...αλλα νομιζω οτι το θεμα ειναι να μην σου μπει στο μυαλο να φας ντε κ καλα το συγκεκριμενο παγωτο. δλδ αν φας αλλο παγωτο νομιζω δεν θα παθεις τιποτα...:) κι ας μην ειναι σαντουιτσακι...κι εγω τα λατρευω, ζω τον πονο σου!αλλα συμβιβαζομαι με τα υπολοιπα...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: παγωτο 12 Χρόνια 10 Μήνες πριν #13736

  • Jubilee
  • Το Άβαταρ του/της Jubilee
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 181
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
Νομιζω το εχω ξαναπει και σε αλλο τοπικ.
Αν παρεις τα μπισκοτακια της Μαρινας και αλλαξεις τις αναλογιες βγαινουν ιδανικα σαντουιτσακια..
70 γρ κρεμα γαλακτος
70 γρ ταχινι
κακαο
1 αυγο
ζαχαρινη μπολικη
προσοχη με το κακαο γιατι πικριζει πολυ, οσο πιο πολυ κακαο βαλεις τοσο περισσοτερη ζαχαρινη θα χρειαστεις.(αν θες μπορεις να βαλεις κανελα αντι για κακαο)
Καλο ανακατεμα, παιρνεις ενα ταψι , απλωνεις λαδοκολα, και βαζεις μια κουταλια της σουπας καθε 5 εκ (απλωνει πολυ το μιγμα) εμενα μου βγαινουν 10 μπισκοτακια.
Δεν τα ψηνεις μεχρι να γκαγκανιασουν. Θελει σε προθερμασμενο , γυρω στα 13 λεπτα.
Φουσκωνουν και μοιαζουν στη γευση και στην υφη ,κατι αναμεσα σε παντεσπανι και μπισκοτο.
Φτιαξε και το παγωτακι σου, καντα σαντουιτσακια και θα σαρεσει πολυ πιστευω. Εγω οταν ειμαι στα κεφια μου το κανω. Αντι για παγωτο βαζω φιλαδελφεια με ζαχαρινη.
if only mosquitoes sucked fat instead of blood
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: παγωτο 12 Χρόνια 10 Μήνες πριν #13754

  • sasa
  • Το Άβαταρ του/της sasa
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 210
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
ευχαριστωωωωωωωω!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα

Syndication